Тойрогт нэр дэвшигчид
Тойрог |
Монгол Ардын нам |
Ардчилсан нам |
Архангай аймаг |
“Үнэн” сонины эрхлэгч Ж.Мөнхбат, Ё.Баатарбилэг, |
Н.Батбаяр, Г.Болор |
Баян-Өлгий аймаг |
Х.Жекей, А.Тлейхан |
Ч.Куланда, А.Бакей |
Баянхонгор аймаг |
Г.Занданшатар, М.Билэгт, |
Х.Батулга, Д.Ганбат |
Булган аймаг |
Ё.Отгонбаяр, |
Түмэнжаргал |
Говь-Алтай аймаг |
Ц.Дашдорж |
Б.Ариунсан |
Дархан-Уул аймаг |
Х.Хаянхярваа, Ж.Сүхбаатар |
Гантулга, Б.Мөнхтуяа |
Дорноговь, Говьсүмбэр |
Ц.Анандбазар |
Я.Батсуурь, |
Дорнод |
Н.Номтойбаяр, Одбаяр |
Б.Мөнхцэцэг, Алтангэрэл, |
Дундговь |
Б.Амарсанаа |
Б.Наранхүү |
Завхан аймаг |
Д.Оюунхорол, Ш.Сайхансамбуу |
Шинэбаатар, Ц.Санжмятав, |
Орхон аймаг |
О.Содбилэг, Д.Дамба-Очир |
Золжаргал, Г.Одхүү |
Сэлэнгэ аймаг |
Ж.Эрдэнэбат, С.Гэрэлмаа |
С.Баярцогт Д.Цогт Очир, |
Сүхбаатар аймаг |
Р.Буд |
М.Зоригт |
Төв аймаг |
М.Энхболд, Су.Батболд |
Доржпүрэв, Го.Баярсайхан |
Увс аймаг |
Ч.Хүрэлбаатар, Б.Чойжилсүрэн |
Нямхүү, Мэндсайхан |
Ховд аймаг |
С.Бямбацогт, Нямдаваа |
Д.Батбаяр, Д.Пүрэвдорж |
Хэнтий аймаг |
Б.Бат-Эрдэнэ, Н.Ганбямба, |
Хүдэрбаатар, Гарамгайбаатар, |
Хөвсгөл аймаг |
Л.Энх-Амгалан, Л.Мөнхбаатар |
Ц.Сэдваанчиг Л.Гүндалай |
Өвөрхангай аймаг |
С.Чинзориг, Н.Төмөрхүү, |
Г.Батхүү, Д.Зоригт, |
Өмнөговь аймаг |
Х.Бадамсүрэн |
Д.Бат-Эрдэнэ, |
Хан-Уул дүүрэг |
Ц.Батбаяр, Б.Лхагважав, |
Л.Болд Ц.Оюунгэрэл |
Баянзүрх дүүрэг |
Д.Арвин, Б.Батзориг, Б.Мөнхбаатар |
И.Нарантуяа, Ж.Батзандан, Ганхуяг, |
Сүхбаатар дүүрэг |
Ч.Ганхуяг, Б.Цогзолмаа |
Р.Амаржаргал, Л.Гантөмөр |
Чингэлтэй дүүрэг |
Д.Очирбат, Д.Зоригт |
Г.Баярсайхан Б.Батбаатар |
Баянгол дүүрэг |
Ц.Мөнх-Оргил, Л.Амгалан |
С.Эрдэнэ, С.Одонтуяа |
Сонгинохайрхан дүүрэг |
Д.Сумъяабазар, С.Түмэнгэрэл, Г.Тэнгэр |
Да.Ганболд, Эрхэмбаяр,Эрдэнэчимэг |
Намын нэрсийн жагсаалтад бичигдсэн нэр дэвшигчид
Ардчилсан нам |
Монгол Ардын нам |
|
1. |
Н.Алтанхуяг - АН-ын дарга |
С.Батболд- МАН-ын дарга, ерөнхий сайд. |
2. |
З.Энхболд- УИХ-ын гишүүн |
У.Хүрэлсүх- МАН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
3. |
Х.Тэмүүжин- УИХ-ын гишүүн |
Д.Дэмбэрэл, УИХ-ын дарга |
4. |
Ч.Сайханбилэг- УИХ-ын гишүүн |
Ө.Энхтүвшин, МАН-ын УИХ дахь бүлгийн дарга |
5. |
Д.Эрдэнэбат- АН-ын ерөнхий нарийн бичгийн дарга. |
Д.Лүндээжанцан, УИХ-ын гишүүн |
6. |
Ш.Түвдэндорж- Нийслэлийн Ардчилсан намын дарга |
Ц.Нямдорж, Хууль зүй, дотоод хэргийн сайд |
7. |
Р.Бурмаа- Сонгогчдын боловсрол төвийн тэргүүн |
Н.Энхболд, УИХ-ын дэд дарга |
8. |
Ц.Баярсайхан- УИХ-ын гишүүн |
Я.Содбаатар, МАН-ын нарийн бичгийн дарга |
9. |
М.Батчимэг- Ерөнхийлөгчийн зөвлөх |
Ж.Энхбаяр, Батлан хамгаалахын сайд |
10. |
Б.Мэдрээ- ХХБ-ны захирал |
Д.Сарангэрэл, намын нарийн бичгийн дарга |
11. |
Л.Гансүх- УИХ-ын гишүүн |
Л.Оюун-Эрдэнэ, НАМЗХ-ын дарга |
12. |
Р.Гончигдорж-УИХ-ын гишүүн |
Ц.Гарамжав, ЭБЭХ-ний дэд сайд |
13. |
Б.Ургамалцэцэг- АН-ын нарийн бичгийн дарга |
Ц.Сүхбаатар, МАН-ын нарийн бичгийн дарга |
14. |
А.Гансүх- дэд сайд асан |
Б.Ундармаа- БСШУ-ны дэд сайд |
15. |
Байгальмаа- ҮЗХ-ны гишүүн |
Э.Мөнх-Очир, УИХ-ын гишүүн |
16. |
П.Ганхуяг |
Д.Долгор, Ерөнхий сайдын зөвлөх |
17. |
Баатарбек |
Ж.Цолмон, ЭМ-ийн дэд сайд |
18. |
Р.Эрдэнэбүрэн |
Б.Батцэцэг, “Мөнхийн үсэг” группын захирал |
19. |
З.Нарантуяа, |
Х.Баделхан, УИХ-ын гишүүн |
20. |
Ж.Батболд- “Монгол хүн 2020” хөтөлбөрийн ажлын хэсгийн ахлагч |
В.Удвал, ХЗДХ-ийн дэд сайд |
21. |
Сувдаа-ҮЗХ-ны гишүүн |
Д.Энхчимэг -Ядуурлыг бууруулах сан |
22. |
Я.Пүрэвсүрэн- Ерөнхийлөгчийн зөвлөх |
Ж.Сауле, ХХААХҮ-ийн дэд сайд |
23. |
Энхтуяа- ҮЗХ-ны гишүүн |
Г.Мөнхцэцэг, МЗЭ-ийн гүйцэтгэх захирал |
24. |
Б.Баттүвшин, |
Ш.Раднаасэд, МАН-ын генсекийн зөвлөх |
25. |
Үүрийнтуяа, |
Ц.Цэнгэл - ЗТБХБ-ын дэд сайд |
26. |
Батбилэг, |
Я.Төмөрбаатар, МАН-ын генсекийн ахлах зөвлөх |
27. |
Ц.Оюундарь, |
Д.Дондог, УИХ-ын гишүүн |
28. |
Ариунболд |
П.Баянмөнх -ХХААХҮ-ийн дэд сайд |
Сэтгэгдэл (8)