Сар шинийн барилдаан уламжлал, дэг жаягынхаа дагуу сайхан болж өндөрлөв. Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат, Хилчин спорт хороо, Монос компаний бөх, улсын харцага Цэдэвийн Содномдорж анх удаа сар шинийн барилдаанд түрүүлж, амжилтынхаа тоог нэмлээ. Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын харьяат, ОБЕГ-ын харьяа Аврагч спорт хороо, Мондэй группийн бөх, Гунаажавын Эрхэмбаяр аварга үзүүрлэв.
Харин Ховд аймгийн Чандмань сумын харьяат, улсын харцага Н.Батзаяа, Увс аймгийн Тэс сумын харьяат, улсын начин Т.Баасанхүү нар их шөвөгт шалгарсан нь ерөнхийдөө таавар эвдсэн, энэ өдрийн од гүйсэн бөхчүүд байлаа гэж хэлж болон юм. Батзаяа харцага наадмаар шуугуилсан шигээ Амарын Батмөнх начинг өргөж цацаад, Оюунболд арслангийн хөлийг шүүрч аван шилбээр нь нарийсган түрээд, Мөнхбат аваргыг барьц сонгох зэргээр хаясан бол Баасанхүү начин Баасандорж зааныг, Гончигдамба гарьдыг, Санжаадамба зааныг гэх зэргээр энэ өдрийн түрүү бөхийн тааварт хамгийн их яригдаж байсан бөхчүүдийг цувуулан давж ийнхүү дөрөвт үлдлээ.
Дунд шөвөгт у.а Э.Оюунболд, у.г Д.Рагчаа, у.г Н.Ганбаатар, у.з Ч.Санжаадамба нар шалгарсан билээ.
Гурвын даваа
1. Г.Өсөхбаяр дар.ав–А.Цацабшир у.х
2. С.Мөнхбат у.ав–А.Сүмбээ а.а
3. Г.Эрхэмбаяр у.ав–О.Бундхорол а.з
4. Н.Батсуурь у.а –Давж.Батбаяр а.а
5. Э.Оюунболд у.а–Б.Дэлгэрсайхан а.а
6. Д.Рагчаа у.г–Д.Тангад а.а
7. Н.Ганбаатар у.г–Ш.Тогтохбаяр у.н
8. Б.Гончигдамба у.г–Д.Батболд у.х
9. Ч.Санжаадамба у.з–Т.Сайханжаргал а.а
10. Д.Баасандорж у.з–Б.Баатарцол а.а
11. Д.Амгаланбаатар у.з –Ш.Отгонтөгс а.х
12. Б.Соронзонболд у.з–Б.Тайван а.а
13. Ц.Содномдорж у.х–Д.Бат-Эрдэнэ а.з
14. Ө.Бат-Орших у.х– Ш.Уламбаяр у.ө.и.н
15. Т.Мөнгөнцоож у.х –Б.Ганбаатар а.а
16. Б.Пүрэвсайхан у.х–А.Алтанхуяг у.н
17. Н.Батзаяа у.х–П.Ганхүү у.н
18. Ө.Даваабаатар у.х–Л.Батзориг ц.а
19. Б.Одгэрэл у.х –Б.Ганзориг ц.а
20. Э.Энхбат у.х–М.Даваасүрэн а.з
21. Р.Пүрэвдагва у.н–С.Батсуурь у.н
22. Б.Сангисүрэн у.н–Х.Оргилболд а.а
23. А.Батмөнх у.н–Ш.Шинэбаяр у.н
24. Б.Амарзаяа у.н–Б.Эрдэнэхүү а.х.а
25. Ц.Одбаяр у.н–Ц.Чимэддорж а.а
26. Б.Сугаржаргал у.н–Ш.Пүрэвгарьд а.а
27. Т.Баасанхүү у.н –Н.Батсайхан а.а
28. Ч.Ганзориг у.н–Ц.Мөнхбаяр аа
29. Э.Даш у.н –Н.Жаргалбаяр а.х.а
30. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а –Х.Гантулга а.а
31. О.Хангай а.а –Ч.Хөхчирэнгэр а.а
32. Д.Анар а.а –Б.Бат-Өлзий а.а
Дөрвийн даваа
1. Г.Өсөхбаяр дар.ав–Ш.Отгонтөгс а.х
2. С.Мөнхбат у.ав –Б.Ганбаатар а.а
3. Г.Эрхэмбаяр у.ав–Б.Бат-Өлзий а.а
4. Н.Батсуурь у.а–Б.Ганзориг ц.а
5. Э.Оюунболд у.а–О.Хангай а.а
6. Д.Рагчаа у.г–Н.Жаргалбаяр а.х.а
7. Н.Ганбаатар у.г–Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а
8. Б.Гончигдамба у.г –Ч.Ганзориг у.н
9. Ч.Санжаадамба у.з–А.Алтанхуяг у.н
10. Д.Баасандорж у.з –Т.Баасанхүү у.н
11. Б.Соронзонболд у.з –Б.Сугаржаргал у.н
12. Ц.Содномдорж у.х –Ц.Одбаяр у.н
13. Ө.Бат-Орших у.х– Б.Амарзаяа у.н
14. Н.Батзаяа у.х–А.Батмөнх у.н
15. Ө.Даваабаатар у.х–Б.Сангисүрэн у.н
16. Э.Энхбат у.х –Р.Пүрэвдагва у.ө.и.н
Тавын даваа
1. Г.Өсөхбаяр дар.ав –Д.Рагчаа у.г
2. С.Мөнхбат у.ав –Н.Батзаяа у.х
3. Г.Эрхэмбаяр у.ав–Э.Энхбат у.н
4. Н.Батсуурь у.а–Н.Ганбаатар у.г
5. Э.Оюунболд у.а–Ө.Бат-Орших у.х
6. Б.Гончигдамба у.г –Т.Баасанхүү у.н
7. Ч.Санжаадамба у.з –Б.Сугаржаргал у.н
8. Ц.Содномдорж у.х–Ө.Даваабаатар у.х
Зургаагийн даваа
1. Г.Эрхэмбаяр у.ав–Д.Рагчаа у.г
2. Э.Оюунболд у.а –Н.Батзаяа у.х
3. Н.Ганбаатар у.г –Ц.Содномдорж у.х
4. Ч.Санжаадамба у.з –Т.Баасанхүү у.н
Долоогийн даваа
1. Г.Эрхэмбаяр у.ав–Н.Батзаяа у.х
2. Ц.Содномдорж у.х–Т.Баасанхүү у.н
Наймын даваа
1.Г.Эрхэмбаяр у.ав –Ц.Содномдорж у.х
/үзүүрлэсэн/ /түрүүлсэн/
Сэтгэгдэл (1)