Монгол бөхийн өргөөнд маргааш улсын аварга П.Бүрэнтөгсийн санаачилсан "Бүрэн монгол төсөл"-ийн хүрээнд улс, аймгийн цолтой бөхийн барилдаан болно. Энэ барилдаанд улсын гарьд Ө.Бат-Орших магнайлна.
Харин барууны магнайд шинэ заан Д.Анар гарах бол харцага Б.Бат-Өлзий, О.Хангай, Ц.Мөнхбаяр, начин Ч.Батчулуун, Н.Мустафа тэргүүтэй 128 бөх барилдахаар бүртгүүлжээ.
1. у.г Өлзийтогтохын Бат-Орших
2. у.з Доржийн Анар
3. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий
4. у.х Оргихын Хангай
5. у.х Цэдэндоржийн Мөнхбаяр
6. у.н Чинчулууны Батчулуун
7. у.н Нурланы Мустафа
8. у.н Лхагваагийн Лха-Очир
9. у.н Цэндзэсэмийн Чимэддорж
10. у.н Дэлгэрсайханы Амарсайхан
11. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан
12. у.н Балганы Хишигбаатар
13. у.н Бердимуратын Серик
14. у.н Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
15. у.н Цогбадрахын Бямба-Очир
16. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал
17. у.н Батбаярын Даваа-Очир
18. у.н Доржхандын Хүдэрбулга
19. у.н Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ
20. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж
21. у.н Хутагийн Цогтгэрэл
22. а.а Сүрэнжавын Очирбат
23. а.а Өлзийсайханы Батзул
24. а.а Мядагмаагийн Адъяахүү
25. а.а Улагпаны Береке
26. а.а Энхбаатарын Төгөлдөр
27. а.а Өрнөхбаярын Сүхбат
28. а.а Цогтоогийн Мөнхбаяр
29. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх
30. а.а Батчулууны Хашбат
31. а.а Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл
32. а.а Сүхбаатарын Ерөөлт
33. а.а Баарангийн Отгонбаатар
34. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж
35. а.а Мөнхтуяагийн Батцэнгэл
36. а.а Шаравдоржийн Отгонтөгс
37. а.а Шараагийн Мөнх-Од
38. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар
39. а.а Чулуунтөмөрийн Энхмөнх
40. а.а Төрбатын Довчинсэмбээ
41. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ
42. а.а Батхуягийн Батзориг
43. а.а Теликийн Эрболат
44. а.а Түмэнбаярын Буянжаргал
45. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал
46. а.а Цэнд-Аюушийн Цогт-Эрдэнэ
47. а.а Будаагийн Батсайхан
48. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга
49. а.а Болдбаатарын Доржсүрэн
50. а.а Хүрэлбаатарын Батбаяр
51. а.а Идэрийн Мандах
52. а.а Ганболдын Төрмөнх
53. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр
54. а.а Цэвээнпүрэвийн Адъяа
55. а.а Даваасүрэнгийн Аззаяа
56. а.а Чулуунбаатарын Мөнхбат
57. а.а Ганпүрэвийн Ганбаатар
58. а.а Чинбатын Алтангэрэл
59. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр
60. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх
61. а.а Цэрэгбаатарын Эрхэмбаяр
62. а.а Баатарсүрэнгийн Баатархүү
63. а.а Доржготовын Батбаатар
64. а.а Мөнхжаргалын Бэлгүтэй
65. а.а Доржпаламын Энхболд
66. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай
67. а.а Гүрзулын Ганцоож
68. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга
69. а.а Доржийн Ням-Очир
70. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох
71. а.а Хүрэлбаатарын Очирхуяг
72. а.а Ганбаатарын Ганхуяг
73. а.з Мөнхбатын Даваасүрэн
74. а.з Лхагваагийн Батсайхан
75. а.з Наранцэцэгийн Энхжаргал
76. а.з Бямбадоржийн Түвшинтөгс
77. а.з Мягмарын Тэгшбаяр
78. а.з Очирбатын Түмэн
79. а.з Ням-Осорын Наранбаяр
80. а.з Батбаярын Мандалбат
81. а.з Гүнсэнноровын Батмөнх
82. а.з Эрдэнэхүүгийн Мөнхжаргал
83. а.з Бөхбатын Анандпүрэв
84. а.з Насан-Очирын Намнан-Эрдэнэ
85. а.з Галбадрахын Дармаажанцан
86. а.з Энх-Амгалангийн Өлзийбаяр
87. а.з Болдбаатарын Баянсүх
88. а.з Эрдэнэбаярын Мөнхболд
89. а.х Балтмөнхийн Бадамдорж
90. а.х Нэргүйн Дашдаваа
91. а.х Батдоржийн Сосорбарам
92. а.х Дамдинсүрэнгийн Пүрэвдорж
93. а.х Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн
94. а.х Пүрэврагчаагийн Жаргалсайхан
95. а.х Оргодолын Үйтүмэн
96. а.х Алагаагийн Мягмаржав
97. а.х Жавзандуламын Хатанзоригт
98. а.х Баттөрийн Ганбаяр
99. а.х Хангайн Наранбаяр
100. а.х Жаргалсайханы Дэлгэрсайхан
101. а.х Нямжавын Ширчинхүү
102. а.х Баасанцогтын Өлзийсайхан
103. а.х Халтарын Бөхбаяр
104. а.х Лхагвадоржийн Даваажамц
105. а.х Болдын Түвшинтулга
106. а.х Галбадрахын Мөнхбаяр
107. а.х Мөнхбатын Жамсрандорж
108. а.х Хуанышийн Танирберген
109. а.х Баасандоржийн Бадрал нарын 128 бөх бүртгүүллээ.
Б.Жаргал
Сэтгэгдэл (1)